w , ,

Obecna meta i kontra do niej, czyli czym grać i czym kontrować?

Co jest grane w obecnej mecie wg Swima?

Swim, to znany społeczności karcianek twórca decków. Przewijał się przez kilka tytułów, choć wydaje się, że wypłynął na Gwincie. Teraz pochłonięty jest LoR i tu tworzy zaskakująco dobre decki. Przykładem mogą być znane wszystkim Dawnspiders, które królowały po starcie OB.

Teraz, kiedy kurz opadł i po kilku dniach ludzie nabrali wprawy, meta również uległa zmianie. I nagle na scenę wypłynęły decki oparte o nieuchwytne jednostki, czyli Elusive. Zacznijmy od trzech wersji agresywnych talii.

Swim – CEBAKAIAAMFR2HZJAUAQEBQ2FAYTSAQBAEBCYAYBAAIR4JIBAIAQEJRU

Petrify – CEBAKAIBAMDQSFRJA4AQEAQGBENCYMJZAIAQCAJEAEAQEKAA

Precipic – CEBAKAIDAQHRSGZPA4AQEBQJCENCQLBZAEAQCAQ6AIAQCAQWAEAQGKQ

To są agresywne talie oparte na kartach, które są nie do zablokowania. Zbudowane wokół blokowania działań przeciwnika i wzmacniania jednostek elusive, które jeszcze trzymamy na ręce, za pomocą kart typu Mentor. Dzięki temu, wchodzą na board z 3-5 punktami życia, co pozwala uniknąć podstawowych removali, bezkarnie atakować przeciwnika, a bardziej zabójcze zaklęcie, anulować naszym Deny.


Kontra na obecną metę

Elusive wymusiły na graczach decki kontrolne, które skupiają się na jednostkach Challenger oraz kartach jak Culling Strike. Prezentujemy dwie opcje kontrujące obecną metę.

SuperJJ – CEBAIAIDBMKCGJYIAECACDANDQTSQNBWAEBACAZLF4AA

Nib – CEBAIAIDAQIR6IIHAEAQGBYLCIPCMKIBAMAQCKBKGEAQCAIBHA


Co z regionami w obecnej mecie?

Ionia wyskoczyła na czoło stawki, ze względu na największą liczbę jednostek z nieuchwytnością. Z kolei Shadow Isles spadły w dół, ponieważ mają najmniej odpowiedzi na obecną metę. Demacia i Freljord są idealnym wsparciem w wielu kombinacjach, a Noxus i Piltover & Zaun – idealnie wpisują się w agresywne decki.

O autorze