w

Open beta Legends of Runeterra FAQ

Upominek Moonstruck Poro Guardian

Jak wiadomo, Legends of Runeterra wystartowało z open betą 24.01.2020. Grając w inauguracyjnym sezonie, możecie liczyć na upominek w postaci Moonstruck Poro Guardian, gdy LoR wyjdzie z bety. Aby odblokować ten wariant Poro Guardiana, wystarczy, choćby raz, zalogować się do gry podczas bety lub do siedmiu dni po oficjalnym starcie.


Czy będzie reset kont po open becie?

Nie! Czyszczono konta, które uczestniczyły w grze jeszcze przed open betą. I to był ostatni wipe! Nie będzie więcej resetów kont. Wszystko, co zdobędziemy w OB LoR zostaje z nami.


Jak działają rankedy (system rankingowy)?

  1. System rankingowy jest już dostępny w open beta Legends of Runeterra. Zauważycie wiele podobieństw do League of Legends, jak np. zbieranie LP potrzebnych do awansu na wyższe dywizje – od żelaza do mastera.
  2. Nie będzie serii przy promocjach na wyższe tiery. Wystarczy wbić 100 punktów i automatycznie awansujemy do wyższej dywizji.
  3. Co więcej, raz wbita dywizja pozostanie z nami do końca sezonu. Nie można z niej spaść. Dzięki temu, nie ma obaw przy testowaniu innych decków, a nie tylko tych, które są w mecie.
  4. Wspinaczkę rankingową zaczynamy już od beta sezonu, który będzie trwał do oficjalnego startu gry. Na koniec sezonu, dostaniemy nagrodę w postaci ikony bazującej na najwyższej wbitej dywizji.

Kiedy oficjalny start Legends of Runeterra?

Jeszcze w tym roku. Na bieżąco będą spływać informacje.


Kiedy LoR na mobile?

Wersja na urządzenia mobilne wejdzie po oficjalnym starcie gry i od tego momentu rozgrywka będzie w pełni cross-platformowa.


Czym będzie się różnić gra po oficjalnym starcie od wersji z OB?

Open Beta LoR jest cały czas eksperymentem, w którym testujemy wiele rozwiązań i zdobywamy doświadczenie. Po oficjalnym starcie pojawią się poprawki w balansie, w kartach i systemie gry oraz ekonomii. Wszystkie informacje będą podawane na bieżąco. Dodatkowo, prace trwają nad kilkoma dużymi elementami, które muszą zostać dokończone przed wyjściem gry z bety – mowa o mobilnej wersji oraz nowych kartach.


Czy muszę mieć klienta League of Legends, żeby grać w LoR?

Nie, Leagends of Runeterra to samodzielny tytuł.


Czy pojawi się polska wersja?

Planowana jest między innymi, polska wersja, ale raczej nie będzie dostępna podczas oficjalnego startu.