w

Ekspedycje w Legends of Runeterra – opis, nagrody, tipsy i tier listy kart [update]

Czym są ekspedycje w LoR?

Ekspedycje to specjalny format rozgrywki, w którym gracze tworzą decki z predefiniowanych setów kart. Słowem, będziemy musieli przejeść przez 15 wyborów aby skompletować swoją talię. Ważne, nagroda jest związana z liczbą zwycięstw w tym trybie, im więcej, tym lepszy loot. I są to bardzo atrakcyjne nagrody, wymienimy je w dalszej części artykułu. 

W ramach wyborów nie mamy ograniczeń znanych z normalnego trybu rozgrywki, np. możemy mieć więcej niż 3 takie same karty i możemy mieć mix maksymalnie trzech regionów. Gdy już wybierzemy swoje karty, dostajemy możliwość dokonania wymiany 1 z 3 podanych kart.

Jeśli przegramy dwa razy z rzędu, to nasza ekspedycja jest zakończona. Co realnie oznacza, że jeśli po odniesionej porażce, uda nam się zwyciężyć, to licznik się resetuje. Musimy dwa razy przegrać pod rząd, aby odpaść. Dopiero gdy mamy 6 wygranych i stajemy do ostatniej walki o siódme zwycięstwo, gra nie daje nam możliwości powtórki. Przegrasz, odpadasz.

Legends of Runeterra daje nam dwie próby w przypadku ekspedycji. Obie są niezależne od siebie i w każdej z nich będziemy osobno dobierać karty. Ostatecznie, system sprawdzi, w której próbie doszliśmy dalej, osiągając lepsze wyniki i na tej podstawie naliczy nagrody.

Pamiętajcie, że w jednym tygodniu możecie zagrać maksymalnie trzy ekspedycje, z których uzyskacie nagrody. Każda następna może was obdarować jedynie doświadczeniem i możliwością realizacji zadań, ale już nic nie wyciągniecie z triali.


Jak zacząć ekspedycję?

Aby zagrać w trybie ekspedycji, potrzebujemy specjalny token, który możemy pozyskać na kilka sposobów:

 1. Zaczynając przygodę z LoR, dostajemy jeden darmowy token.
 2. Tokeny dostajemy od 10 poziomu krypty – tutaj znajdziecie szczegółowy opis.
 3. Token możemy kupić w sklepie za 400 monet lub 4000 odłamków.

Następnie wybieramy z menu opcję PLAY i Ekspedycję.


Jakie nagrody można zdobyć z ekspedycji?

 • 0 zwycięstw: Champion Card i 50 XP
 • 1 zwycięstwo: Champion Card, 150 odłamków, 150 XP
 • 2 zwycięstwa: Champion Card, 350 odłamków, 250 XP
 • 3 zwycięstwa: Champion Card, 600 odłamków, 400 XP
 • 4 zwycięstwa: Champion Card, Bronze Chest, 600 odłamków, 600 XP
 • 5 zwycięstw: Champion Card, Silver Chest, 600 odłamków, 800 XP
 • 6 zwycięstw: Champion Card, Golden Chest, 1500 odłamków, 1000 XP
 • 7 zwycięstw: Champion Capsule, 3000 odłamków, 1500 XP
  • W kapsule Championa znajdziemy: 3x Rare, 1x Epic, 1x Champion

Teraz już wiecie, dlaczego warto grać na ekspedycjach!


Podpowiedzi

 • wybieraj mocne jednostki, które same w sobie stanowią wartość, a nie staraj się iść w kombinacje, ponieważ nie wiesz, jakie karty dostaniesz podczas losowania
 • szukaj removali, które będą kontrą na mocne jednostki przeciwnika
 • potrzebujemy kart, które będą dobierać nowe karty. Więcej kart na ręku, więcej możliwości podczas pojedynku
 • kontroluj stół, im więcej jednostek na stole, tym większy wpływ na rozgrywkę, nawet mniejsze jednostki zadają sporo obrażeń rozłożonych na kilka tur
 • nie wybieraj bohaterów, którzy wymagają sporego nakładu do awansu, przykładowy Ezreal wymaga aż 8 spelli, czasami nie będziesz miał dostępu do takich kart

Gracz Krabkore przygotował tierlisty kart z konkretnych regionów i zestawił je pod kontem użyteczności podczas ekspedycji. Bez względu na to, czy się zgadzacie ze wszystkimi ocenami, czy nie, to może być bardzo fajny starter dla początkujących graczy, którzy nie mają pojęcia jak dobierać karty.