w

Trik z blokowaniem w LoR

Trik z blokowaniem w Legends of Runeterra

Z pewnością każdy gracz, który rozegrał już kilkanaście meczy, wie o tym elemencie gry, ale kierujemy te słowa do początkujących, którzy mogą nie wiedzieć i być zaskoczeni, gdy przeciwnik w ten sposób zagra. Zaczynamy.

Jak wiecie, blokowanie przeciwnika ma za zadanie ochronić nasz Nexus przed obrażeniami. Co jest nadrzędnym celem gry i prowadzi do zwycięstwa po jego zniszczeniu. Dlatego należy kontrolować sytuację na stole i nie dać się zwieść dużej liczbie HP, bo kilka zagranych zaklęć – na chwilę przed atakiem – może zmieść nas z powierzchni ziemi. Więcej o czarach znajdziecie tutaj.


Zapoznajcie się z pozostałymi poradnikami na Runeterra.pl!


Przejdźmy do rzeczy. Tytułowy trik wykorzystujemy podczas obrony. Pozwala on zablokować jednostkę przeciwnika bez walki, co za tym idzie dana jednostka nie zada obrażeń. Zaznaczamy, że nie jest to cheat, tylko mechanika gry.

Kiedy korzystamy z tego rozwiązania?

  • przede wszystkim, jeśli mamy kartę, która potrafi ściągnąć naszą jednostkę ze stołu – zniszczyć, odwołać, etc.
  • wówczas, gdy nie chcemy, aby nasza karta została zniszczona – używamy recall
  • wówczas, gdy możemy poświęcić stronnika w celu dobrania kart, bo i tak by zginął w obronie
  • wówczas, gdy nie chcemy dać przeciwnemu championowi realizować jego planu – np. Fiora i zwycięstwo, czy Braum i lekkie obrażenia, aby go zaraz móc wzmocnić

Uwaga! W przypadku jednostek z tagiem Overwhelm, trik nie blokuje obrażeń! Wynika to z samej specyfiki tagu OH, który mówi o tym, że wszystkie obrażenia ponad poziom HP broniącego przechodzą na Nexus, w tym przypadku nie ma obrońcy, więc HP = 0!


Przykład

Etap 1

Poniżej przykład z wczorajszej rozgrywki. Celem było zablokowanie ataku przeciwnika i uniknięcie 5 punktów obrażeń. Wystawiam Mentora, którego zadaniem jest bohaterska śmierć. Gdybym na tym zakończył działanie, to cel zostałby osiągnięty, ale sytuacje można było zoptymalizować, dzięki trikowi w obronie.

Etap 2

Zagrywam Glimpse Beyond, aby dobrać dwie karty, wiedząc, że atak przeciwnika i tak już nie nastąpi, a ja nie mam dostępu do innej taniej jednostki, którą mógłbym poświęcić.

Etap 3

Mentor trafia do krainy wiecznych łowów, a przeciwnik nie może atakować, ponieważ na stole pozostaje iluzoryczny blok po zniszczonej jednostce.

To jest sytuacyjne zagranie, ale jak zaczniecie je stosować, to zdziwicie się, jak często pozwala na zbudowanie przewagi nad przeciwnikiem. Wiedza jest kluczem do zwycięstwa!