w

Talia Arachnofobia [SI/N]

Arachnofobia

Arachnofobia, to deck wracający do korzeni, czyli do archetypu zbudowanego na pająkach i fearsome, który został wzmocniony jednostkami z Noxus. Słowem, aggro w pełnej postaci, które zbudowane jest na niekończących się pająkach za sprawą Crawling Sensation.

Autor talii: https://twitch.tv/NicMakesPlays


Sprawdź inne talie dostępne na runeterra.pl


Arachnofobia

Kod do talii: CEBAKAIFCYSCONJYA4AQGCIMB4MRWJRXAIAQCAYXAEAQKMIA


Plan gry

Crawling sensation jest kluczową kartą w tej talii, ponieważ pozwala nam przyzwać dwa pająki za pomocą jednej karty i to daje nam cały wachlarz możliwości: przewaga na stole – dwa blokery, pozwala szybko awansować Elise, zagrywać mocnego Crowd Favorite czy Arachnoid Host, daje ciałko do Glimpse Beyond.

Dodatkowo, awansowana Elise daje nam Fearsome na wszystkie pająki, co pozwala przeskoczyć sporo słabych jednostek w deckach Elusive i atakować Nexus przeciwnika.

Same pająki służą za mięso na stole, którego powinno być w każdym momencie sporo. Dzięki kartom: Frenzied Skitterer, Mark of the Isles, Brother’s Bond, Elixir of Wrath pająki nabierają mocy i pozwalają nam na dobre i opłacalne wymiany z przeciwnikiem, albo zaskoczenie go i ostateczne zniszczenie Nexusa przeciwnika.

Glimpse Beyond, to ważna karta przeciwko kontrolnym taliom. Idealnie rozbija kombo Death Mark + Scourge i na koniec daje nam jeszcze dwie karty. Podobnie w przypadku grania na Ezreala, niszczymy cel removala, Ez nie dostaje punktów do awansu, a my zyskujemy dodatkowe karty. Generalnie, zabezpiecza nas przed największym wrogiem aggro decków, czyli utratą kart na ręku.

Na koniec przykład finiszera, który pozwala nam na szybki win. Darius po awanse + Elixir of Wrath – dlatego warto zatrzymać tą kartę na późniejszą rundę, zamiast korzystać z niej na początku pod wymiany z oponentem. Dzięki Overwhelm, przenosimy ogromną ilość obrażeń ponad blokerem i kończymy mecz.