w

Talia Ephemeral Midrange [SI/I]

Ephemeral Midrange

Kolejna talia Swima, która tym razem pokazuje przewrotność decków Ephemeral. Jak zwykle talie tego autora kryją niespodziankę dla przeciwnika. Ostatnio pisaliśmy o tali Fearsome Rally, która pozwalała nam na kilkukrotny atak, a tym razem mamy opcję zagrania Hecarima już na pięciu punktach many!


Sprawdź inne talie dostępne na runeterra.pl


Ephemeral Midrange

Kod do talii: CEBAGAICAMETSBQBAUCBIFRKGAYQEAYBAUGCQOADAEBAEBQYAEAQCARR


Plan gry

Kiedy Hecarim jest w talii, to chcemy go używać jak najczęściej, dzięki tej talii możemy go już zagrać przy 5 punktach many. Wszystko za sprawą kombinacji Oblivious Islander, który obniża koszt zagrania karty o 1, ale nadaje jednostce tag Ephemeral. To pozwala nam wcześniej zagrać Hecarima, tylko po to, aby go wskrzesić The Rekindlerem w kolejnej rundzie.

Dodatkowo, korzystając z kombinacji Death Mark oraz Darkwater Scourge, uzyskujemy mocną jednostkę z lifesteal oraz wykańczamy dowolną jednostkę przeciwnika, o ile nie ma Deny. Warto wspomnieć, że ww. kombinację możemy rozszerzyć o Mark of the Isles i nasz kraken będzie miał 8/8.

Cursed Keeper to idealny cel pod Glimpse Beyond, ale również pod kombinację z Oblivious Islander. Pamiętajmy, że każde zagranie Ephemeral zbliża nas do awansu Hecarima.

Jako finiszer zagrywamy Dawn and Dusk na Hecarima i jeśli, nie zostanie to zablokowane, to oglądamy fajerwerki, ponieważ Hecarimy po awansie, same siebie wzmacniają, co przy Overwhelm przynosi druzgoczące efekty na Nexusie przeciwnika.

Wcześniej w tej talii grane było The Harrowing, ale to było droższe rozwiązanie. Dodatkowo, autor podmienił Elise na Zeda, który również wpisuje się lepiej w Ephemerale i jest również idealnym celem pod Dawn and Dusk.