w

Talia Ez [P&Z/F]

Ez Ezreal

Talia oparta jest na Ezrealu, którego chcemy awansować kontrolując stół poprzez zaklęcia ofensywne, a następnie domknąć zwycięstwo zagrywając Ezreala na stół i zasypując przeciwnika zaklęciami. Wsparciem talii są krowy – Bull Elunk oraz Troop of Elunks oraz masywni producenci tanich zaklęć pod finisz – Chump Whump.


Sprawdź inne talie dostępne na runeterra.pl


Talia Ez

Kod do talii: CEBAMAIEDMPSIMJUHIDACAIDBMIRWHRKAEAQCAJEAEBACBABE4


Plan gry

Najważniejszą zasadą tej talii jest to, żeby nie grać Ezreala do czasu, aż nie wbije kolejnego levelu. Inaczej, będzie szybkim celem dla wszystkich kontrolnych zaklęć i nie zostanie spożytkowany zgodnie z zamierzeniami tego decku.

Do dyspozycji mamy całą gamę zaklęć, której zadaniem jest kontrola stołu oraz awansowanie naszego bohatera. Podczas mulliganu staramy się dobierać zaklęcia kontrolne pod przeciwnika, z którym przyjdzie nam się zmierzyć. I tak, pod aggro i spam małych jednostek z Noxus, SI czy Ionii – zwłaszcza Kinky Elusive – starajmy się dobrać Statikk Shock, czy Mystic Shot. Natomiast na grubszego zwierza, szukamy Thermogenic Beam.

W ramach jednostek dostępnych w decku mamy fantastycznych łuczników z Freljordu: Icevale Archer oraz Avarosan Marksman. Pierwszy pozwoli nam kontrolować przeciwnika przy obronie zbijając atak do zera, a drugi będzie eliminował małych, ale wzmocnionych przeciwników – vide pająki, czy noxiańską piechotę. Dodatkowo stanowią świetne mięso blokujące. Niestety, jednorazowe, ale 3/1 to mocna odpowiedź.

Chump Whump. Bloker i producent Mushroom Cloud, który w tym decku jest paliwem pod umiejętność rozwiniętego Ezereala oraz jako cel pod odrzucanie. Pamiętajmy, żeby zostawić kilka na sam koniec.

Mamy również w decku krowy: Bull Elunk i Troop of Elunks, które potrafią zablokować stół, pod warunkiem, że mamy farta i dobrze się ułożą karty.

Finiszujemy Ezrealem, który po lvl up, dostaje umiejętność bierną, to znaczy, po każdym zaklęciu strzela w Nexus przeciwnika Mystic Shotem za 2 punkty. Dodajmy do tego tanie grzybki i tak właśnie gotujemy zupę z przeciwnika!

P.S. Pamiętajcie, że zaklęcia Mystic Shot, Get Excited! oraz Stattik Shot możecie wymierzyć również w Nexus przeciwnika!